Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Uwaga !!!

W związku z organizowanym konkursem historycznym oraz pokazem rekonstrukcji historycznej, I odwóz (po 5 lekcji) może się przesunąć o 15 min. w czwartek 23.01.2020 r.

Za utrudnienia przepraszamy.

zabawa karnawałowa 2020

Dnia 15.01.2020 r. odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. W godzinach południowych bawili się dzieci z klas I - III, natomiast po południu - młodzież klas IV - VIII. Imprezy zostały zorganizowane we współpracy z Rodzicami. Młodszych zabawiał tradycyjnie Pan Paweł Dynak, któremu serdecznie dziękujemy. Starsi uczniowie tańczyli przy muzyce dyskotekowej proponowanej przez DJ'a.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc organizacji imprez.

28 Wielka orkiestra świątecznej pomocy

wosp2020.jpg - 257.45 Kb

Jak co roku, w dniach 8 - 10 stycznia 2020 r. w naszej szkole zagrała po raz 28 WOŚP. Wolontariuszami były uczennice z klasy VIII - Martyna Król, Patrycja Dynak i Zuzanna Marszalik. Zebraną kwotę - 788 zł 65 gr. przekazano do sztabu w Dąbrowskim Domu Kultury, z którym od wielu lat szkolne koło PCK współpracuje.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim wspierającym dzialania WOŚP.

mgr Renata Kołton

zimowisko

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo – Wychowawczych

ogłasza nabór dzieci rolników do uczestniczenia w zimowisku od dnia 31.01.2020 r. do dn. 09.02.2020 r.

koszt: 350 zł. od osoby.

Warunkiem uczestniczenia w zimowisku jest ubezpieczenie jednego z rodziców w KRUS.

Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu, w celu otrzymania koniecznych dokumentów do dn. 20.01.2020r. (poniedziałek)

Feynmanki

Uczniowie naszej szkoły: Kamil Dworak, Piotr Jurczyk, Jakub Kic, Krzysztof Lekarczyk, Angelika Nowakowska, Kacper Pikul, Oliwia Rachmaciej, Gabriela Rogowska, Damian Salwa, Piotr Siembab, Katarzyna Święch i Kamil Urban wzięli udział w Feynmankach 2019 – konkursie organizowanym przez Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej PG oraz GWO. Nazwa konkursu pochodzi od Richarda Feynmana – fizyka, noblisty, który sprzeciwiał się nauczaniu opartym na bezmyślnym zapamiętywaniu i odtwarzaniu. Propagował aktywne i samodzielne odkrywanie świata.

W ramach konkursu uczestnicy musieli samodzielnie odkodować zaszyfrowaną wiadomość, a następnie wykonać zawarte tam polecenie. Kamil Dworak, uczeń klasy VII został nagrodzony nagrodą rzeczową za poprawnie rozwiązane zadania. Gratulujemy!

Koordynatorem konkursu była p. mgr Dorota Wróbel. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Zachęcamy do licznego udziału w kolejnych edycjach konkursu. Warto wiedzieć więcej.

img_20200110_123703.jpg - 6.01 Mb

img_20200110_123933.jpg - 5.17 Mb

wigilia szkolna 2019

Dnia 20 grudnia 2019r. w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe z okazji Świąt Bożego Narodzenia, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, Pani Dyrektor,rodzice oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Pan Krzysztof Korzec, Sekretarz Gminy Pani Barbara Pobiegło, Przewodnicząca Rady Gminy Pani Barbara Brożek, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Aneta Kolano.

Spotkanie rozpoczęło się modlitwą i poświęceniem opłatków przez ks. Tomasza Jamroza. Następnie dzieci pod kierownictwem Pani Ewy Wolińskiej, Pani Renaty Kołton i Pani Martyny Misiaszek przedstawiły montaż słowno – muzyczny. Młodzi artyści wykonali z wielką wrażliwością teksty nawiązujące do zbliżających się świąt i do dnia wigilii, przeplatane kolędami i pastorałkami. Całość ubogaciła dekoracja świąteczna przygotowana na tę okoliczność przez Panią Monikę Tracz. Na zakończenie zaśpiewano wspólnie kolędę.

Po części artystycznej Pani Dyrektor, a następnie Pan Wójt złożyli wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne, życząc całej rodzinie szkolnej, rodzicom i wszystkim gościom wiele miłości i radości z okazji zbliżających się świąt oraz pomyślności w nadchodzącym roku.

Całość spotkania zakończyło się łamaniem opłatkiem i składaniem sobie życzeń.